POEZJA MAKATKI - RELACJA ZE SPOTKANIA
2023-09-03

Spędziliśmy przemiłe popołudnie słuchając pani Lucyny Zdanowskiej opowiadającej o makatce narewkowskiej i pokazującej stare makatki oraz swoje prace oraz pani Luby Sakowicz czytającej swoje wiersze.

Pani Helena Rejent (koordynatorka projektu), Mira Łuksza (tłumaczka wierszy) i Luba Sakowicz (jedna z autorek wierzy) promowały tomik poezji z wierszami poetów gminy Michałowo wydany przez Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie z wierszami poetów gminy Michałowo. Na spotkaniu obecni byli krewni Teodora Chlabicza, którego wiersze znalazły się w tomiku, a Mira Łuksza czytała m.in. wiersze Władysława Osipowicza, który mieszkał w domu obok Pracowni.

Każdy z obecnych otrzymał tomik wierszy "Słowa spod Michałowa". Wszyscy też kosztowali chleba z własnego wypieku , domowych konfitur i herbatek z własnoręcznie zebranych ziół pani Heleny Rejent.

Dziękujemy pani Rejent, pomysłodawczyni spotkania, paniom prezentującym swoje prace i wiersze, a także wszystkim obecnym za przybycie i stworzenie tak miłej atmosfery.

 

 

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka