#WeRemember #Pamietamy
„Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie." /George Santayana/
Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy murku pozostałym po michałowskiej synagodze. Towarzyszyło nam kilku mieszkańców Michałowa, w tym przedstawiciele GOK i Centrum Młodzieży w Michałowie. Przypomnieliśmy krótko historię Żydów mieszkających przed II wojną światową w gminie Michałowo.
Następnie spotkaliśmy się z wolontariuszami Anawoj i razem z nimi udaliśmy się na cmentarz żydowski w Majdanie. Tam także zapaliliśmy znicz w dowód pamięci o dawnych mieszkańcach naszego miasteczka i okolic.
Zachęcamy wszystkich michałowian do zapalenia znicza lub położenia kwiatka na murku przy ul. Michałowskiego w dowód pamięci o ofiarach Holokaustu.