RODZINNE SPOTKANIE
2021-05-30

Cóż to było za popołudnie!

Czy słyszeliście o teorii sześciu stopni oddalenia? Mówi ona, że każdego z nas dzieli tylko 6 kontaktów od dowolnej osoby na świecie. W Michałowie działa teoria 2, maksymalnie 3 kroków oddalenia. Na naszym rodzinnym spotkaniu przy okazji wystawy zdjęć rodziny Bancarewicz, Samosiuk i Dombrowskich okazało się, że spora grupa przybyłych, to krewni bądź powinowaci, a na pewno wszyscy znali kogoś z rodziny kogoś innego.

Spotkało się kilka pokoleń wielkiej michałowskiej rodziny. Dowiedzieliśmy się o sobie wielu nowych rzeczy, a przy okazji wszyscy świetnie bawiliśmy się. Były gry i zabawy związane z genealogią i tradycyjne zabawy z dawnych lat. Było czytanie "starych" książeczek dla dzieci i konkurs na rysunek kredą pt: "Moja rodzina" przygotowane przez Gminną Bibliotekę w Michałowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za podzielenie się z nami zdjęciami. Będziemy je sukcesywnie zamieszczać na Facebooku. Przede wszystkim dziękujemy pani Magdalenie Pańkowskiej. To dzięki jej domowemu archiwum mogliśmy stworzyć wystawę. Dziękujemy też wszystkim innym osobom, które od kilku miesięcy przekazują nam swoje zdjęcia i wzbogacają nasze lokalne archiwum.

Szczególnie dziękujemy Panu Bolesławowi Szymusiukowi, który nie tylko przekazał nam kilka cennych zdjęć z Topolan, ale na spotkaniu zrobił dzieciom i dorosłym wspaniałą niespodziankę kręcąc ogromne kule waty cukrowej. To dopiero była frajda!

Wystawę pt.: "Moja michałowska rodzina" można oglądać o każdej porze, przez całe lato, na placu za budynkiem PFDF!

Zapraszamy też grupy szkolne i dzieci z rodzicami na krótkie lekcje muzealne związane z tworzeniem drzewa rodzinnego.

 

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka