OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU
2020-11-13

Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii „Niezbudka" oraz Fundacja Mała Ojczyzna w Michałowie z wielką przyjemnością ogłaszają wyniki konkursu fotograficznego „Gmina Michałowo - lubię to!"

W dniu 13 listopada 2020 r. jury konkursu po obejrzeniu 26 prac nadesłanych przez 12 autorów, biorąc pod uwagę zgodność zdjęć z tematyką konkursu oraz ich estetykę i jakość, postanowiło przyznać 3 równorzędne nagrody w 3 kategoriach oraz 1 wyróżnienie.

W KATEGORII DOROŚLI:

Małgorzata Greś „Rowerowy wschód słońca nad zalewem Siemianówka".

Zdjęcie wykonano na tamie na zalewie Siemianówka - wjazd od wsi Rybaki. Zdjęcie pokazuje 2 pasje autorki: jazda na rowerze oraz obserwowanie wschodów i zachodów słońca nad Siemianówką.

W KATEGORII MŁODZIEŻ: 

Michał Jurczuk „Prawosławna świątynia"

Autor uwielbia to miejsce, bo można tam znaleźć ciszę i duchowy spokój. Zdjęcie zdobyło też najwięcej głosów na Facebooku gdzie w jednym z komentarzy napisano: „Intrygujące ujęcie, idealne połączenie kolorystyczne widzę perfekcyjnie wykonanie zdjęcia z perspektywą, co dodaje cerkwi uroku oraz klimatu."

W KATEGORII DZIECI:
Kacper Hajduczenia "Harmonia i spokój"

Autor napisał o swoim zdjęciu: „Rodzice często zabierają mnie w miejsca, które uwielbiali odwiedzać w czasie swojego dzieciństwa. Jednym z takich miejsc jest most przepust, w miejscowości, z której pochodzi moja mama - Pieńki. Jest tam super przyroda i spokój."

Patryk Hajduczenia "Sama natura".

Autor tak opisuje swoje zdjęcie: „Moim ulubionym i ukochanym miejscem w gminie Michałowo jest dom moich dziadków, czyli Pieńki! Lubię tu wszystko. Na zdjęciu jest stodoła w której przechowuje się bele i piękne dynie z ogrodu babci."

PONADTO PRZYZNANO WYRÓŻNIENIE

Patrycja Sawicka za serię zdjęć „Świat widziany przez obiektyw", „Orzeł Wolności wznoszący się ku lepszemu jutru" oraz „Walka między światłem i ciemnością"

Opis autorki: „Zawsze kiedy jestem z aparatem w naszym odnowionym parku, nie mogę przejść bez zrobienia zdjęcia. (...) Zachody słońca zawsze były czymś co kochałam, a odkąd nasz park przeszedł zmianę , czuję, że mogłabym siedzieć tam godzinami. (...) Ostatnie zdjęcie zostało zrobione z okna mojego domu, ale całe Michałowo jest dla mnie domem i jeżeli będę miała taką możliwość, pragnę zostać tu na zawsze. Wiem, że nigdzie nie będę czuła się tak dobrze jak tutaj, w Michałowie.

  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wszystkie zdjęcia są niesamowite i będzie można je niedługo oglądać w Parku Miejskim. W przyszłości znajdą też swoje miejsce w kasetonowej galerii „Magia Podlasia" w budynku PFDF.

Organizatorzy,

Michałowo, 13.11.2020 r.

 

WYNIKI KONKURSU (pdf)

WSZYSTKIE ZDJĘCIA NADESŁANE NA KONKURS

 

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka