STUDENCI Z KANADY W PFDF MICHAŁOWO
2015-05-27

Spotkanie studentów z Kanady i uczniów z Michałowa w projekcie "Świadectwa zagłady".

 

Studenci z University of British Columbia (Kanada) oraz uczniowie szkół michałowskich wezmą udział w spotkaniu poświęconym nowoczesnemu pojmowaniu pojęcia wielokulturowość. Motywem przewodnim jest projekt "Świadectwa Zagłady" (Witnessing Auschwitz). Spotkanie odbędzie się w PFDF w Michałowie w piątek 29 maja, od godz. 10 do 16. (wstęp wolny).

Grupa kanadyjska liczy 25 osób, w tym dwie  doktorantki i dwóch profesorów, na czele z prof. Bożeną Karwowską, opiekunem grupy i głównym koordynatorem projektu z ramienia UBC.  Studenci z Kanady są z różnych kierunków Faculty of Arts (Nauk Humanistycznych). Przyjadą do Michałowa po kilkudniowych pobytach w Warszawie i Krakowie, oraz dwutygodniowym seminarium w Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W programie spotkania przewidujemy m.in. przedstawienie działań PFDF w Michałowie, pokaz filmów poświęconych wielokulturowości, w tym m.in. PARK CENTRALNY i WYRZUTKI. Uczestnicy odwiedzą także michałowską cerkiew.

Po południu odbędzie się spotkanie z Karen Kapłan Boton, autorką niedawno wydanej książki „Descendants of Rajgród, Learning to Forgive” (Potomkowie z Rajgrodu, Lekcja wybaczania). Ojciec pani Karen był jednym z nielicznych Żydów z Rajgrodu, który przeżył Holocaust. Jego wspomnienia zostały spisane i poddane przez autorkę współczesnej ocenie.

Finałem spotkania będzie koncert zespołu Lecha Mazurka „Młoda Folkowa Krew”

 

 

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka