DRZEWO CI OPOWIE...
2015-04-24

Chcemy stworzyć osobliwy park rodzin michałowskich. 

Michałowska Rodzina

„Drzewo Ci Opowie o Ludziach w Michałowie”

Drzewo to jedno z tych słów, które kojarzy się nieodmiennie z czymś pozytywnym. Drzewo to metafora istnienia. Nawet gdy uschnie, często sadzimy w to samo miejsce nowe. Zawsze nas cieszy, że ciągle rośnie, że puszcza pąki, i nawet z jakąś ochotą sprzątamy rokrocznie pod nim liście (chyba, że jest to iglak, wtedy mamy spokój). Obserwujemy jak rośnie, rokrocznie oceniamy o ile jest wyższe, bardziej pękate, przycinamy chore gałązki, a nawet pryskamy specjalnym środkami, gdy je choroba zaatakuje. Bardzo często tak się właśnie dzieje, że często drzewo przypisane jest do konkretnej rodziny: ktoś konkretny je posadził; mówimy wówczas: ten dąb to jeszcze posadził pradziadek…I dlatego także, często wykorzystujemy to słowo w szerszym kontekście, np. drzewo genealogiczne.

Projekt „Drzewo Ci Opowie o Ludziach w Michałowie” ma takie właśnie przesłanie. Chcemy stworzyć osobliwy park rodzin michałowskich. Każda rodzina mieszkająca na terenie gminy Michałowo, ale także i taka, która wywodzi stąd swoje korzenie, i czuje silne więzi emocjonalne z tą ziemią będzie mogła posadzić jedno drzewo na terenie powstającego parku. Przed każdym zasadzonym drzewkiem znajdzie miejsce tabliczka z nazwiskiem rodziny, która je posadziła.

Na terenie parku zlokalizowanego na tyłach Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii w Michałowie (Fabryczna 33) wytyczona zostanie także działka przeznaczoną na zasadzenia przez te osoby, które choć nie wywodzą się bezpośrednio z terenu gminy Michałowo, mają do niej szczególne upodobanie, lub też w wyraźny sposób przyczyniają się do promowania tej ziemi.

 

Link do strony wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1585921155022775/

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka