KAFLE Z SERCEM DLA PFDF
2015-02-20

Nagroda dla Pracowni Niezbudka

Kafle z sercem i okolicznościowy dyplom dostali uhonorowani w Pierwszym Rankingu Inicjatyw na rzecz Tolerancji, Różnorodności i Wielokulturowości "Różność 2014", organizowanym przez grupę Normalny Białystok.

TEKST w Gazecie Wyborczej

Jesteśmy ludźmi działającymi na rzecz tego, by Białystok był miastem normalnym, czyli otwartym, tolerancyjnym i różnorodnym. Dlatego zależy nam na promowaniu wszelkich inicjatyw, które temu służą. Jest ich wiele, a my chcemy, by było o nich słychać i by było widać konkretne osoby, które za nimi stoją - wyjaśnia ideę "Różności" Anna Mierzyńska z Normalnego Białegostoku. W środę wieczorem "normalsi", ich sympatycy i nominowani do rankingu spotkali się w Zmianie Klimatu przy Warszawskiej. 10 ekspertów wskazało pięć inicjatyw najbardziej zasługujących na nagrodę i jedno wyróżnienie honorowe. - Ono trafiło do Suwałk, w ręce trzech osób: katolickiego księdza Lecha Łuby, prawosławnego Łukasza Ławreszuka i pastora Dawida Banacha. Za autentyczny ekumenizm - mówi Anna Mierzyńska.

Nagrody natomiast otrzymali:

* Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 za projekt "Różnorodność. Podaj dalej"

* Fundacja Dialog za projekt Multistok

* Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii z Michałowa za cykl spotkań w grupach etnicznych

* Fundacja Villa Sokrates z Krynek za przedsięwzięcie "Wielka Synagoga - reanimacja"

* Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok za spektakl "Import Export".

Nagrodzeni, poza okolicznościowymi dyplomami, dostali ręcznie robione kafle z sercem. - Z jednej strony, bo mają wielkie serca. Z drugiej, bo kafle łączą się, jak układanka, w całość - objaśniają "normalsi". Nagrody Normalnego Białegostoku

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka