ZOSTAŃ MISTRZEM FOTOGRAFII 2014
2014-05-09

Dyplom plus twoja pierwsza książka

Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne, których zwieńczeniem będzie zdobycie dyplomu „Mistrz Fotografii" sygnowanym podpisami prowadzących oraz pieczęciami Związku Polskich Artystów Fotografów i PFDF w Michałowie.

Spotkania będą się odbywać 2 razy w miesiącu, w środy i czwartki w godz. 15-17 w PFDF, Michałowo, Fabryczna 33. Wstęp wolny! Pierwsza sesja spotkań 28 i 29 maj. Mamy już 2 zrekrutowane grupy. Inni, chętni wzięcia udziału w warsztatach, proszeni są o kontakt
pfdf.michalowo@gmail.com

Twoja Pierwsza Książka! Spotkania zakończą się wystawą fotograficzną oraz publikacją w postaci książki, w której opublikowane zostaną najciekawsze zdjęcia uczestników warsztatów.

Zajęcia Mistrz Fotografii prowadzić będą znakomici fotografowie:

Piotr Sawicki, członek ZPAF. Uprawia fotografię socjologiczną oraz teatralną. Fotografuje niebo, zajmuje się fotografią lotniczą. W 1991 fotografował wizytę Ojca Świętego w Białymstoku i od 40 lat zapisuje w fotografii polskie prawosławie. Wydał 15 albumów, ma na swoim koncie sto wystaw fotograficznych. Propozycja P. Sawickiego „Portrety Michałowian".

Bogusław Florian Skok, fotoreporter, dokumentalista, artysta fotografik. Wieloletni
fotoreporter Kuriera Porannego. Należy do Fotoklubu RP i ZPAF. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Propozycja B.F. Skoka: Dlaczego jedne zdjęcia się nam podobają, a inne nie. Odpowiednia perspektywa, przemyślana kompozycja, odkrycie kluczowego miejsca z którego należy wykonać dobre zdjęcie? Jak pokazać na zdjęciu spokój i ciszę, a jak ruch, dynamikę i przestrzeń? Jaka jest różnica pomiędzy światłem a cieniem. Nie zaśmiecajmy archiwum, jak zrobić mądrą selekcję zdjęć?

Agnieszka Sadowska, absolwentka szkół fotograficznych. Od wielu lat fotoreporter Gazety Wyborczej. Brała udział w wielu zbiorowych wystawach fotograficznych. Związana z Białostockim Towarzystwem Fotograficznym i Fotoklubem RP. Oferta A. Sadowskiej to próba zmierzenia się z fotografię reporterską, w której liczy się szybkość reakcji, ale także nieustanne myślenie, nieustannie ćwiczyć w sobie sztukę.

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka