Co nowego?

Poświęcenie ikon przez ks. Jana Jaroszuka /2015-05-06/ Poświęcenie ikon przez ks. Jana Jaroszuka

Ikony powstałe podczas warsztatów pisania ikon w PFDF w Michałowie (prowadził je Michał Piekarski) zostały uroczyście poświęcone przez ks. Mitrata Jana Jaroszuka. Celebra połączona z nabożeństwem miała miejsce (3 maja 2015 r. w michałowskiej cerkwi. Fot. Darek Czyżewski. 

więcej »

Rodzina Michałowska /2015-04-26/

https://www.youtube.com/watch?v=d_5m1XG-Jpw

więcej »

„Drzewo Ci Opowie o Ludziach w Michałowie” /2015-04-24/ „Drzewo Ci Opowie o Ludziach w Michałowie”

Chcemy stworzyć osobliwy park rodzin michałowskich. Każda rodzina mieszkająca na terenie gminy Michałowo, ale także i taka, która wywodzi stąd swoje korzenie, i czuje silne więzi emocjonalne z tą ziemią będzie mogła posadzić jedno drzewo na terenie powstającego parku. Przed każdym zasadzonym drzewkiem znajdzie miejsce tabliczka z nazwiskiem rodziny, która je posadziła.

więcej »

Premiera komiksu "Mroczna Nadzieja" /2015-04-24/ Premiera komiksu

KOMIKS "MROCZNA NADZIEJA"
Czy nadzieja może być mroczna? W komiksie Krzysztofa Dąbrowskiego, na co dzień mieszkańca Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach k. Michałowa tak właśnie to wygląda. Udało się! Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnie Przeciw Depresji, DPS Spokojną Przystań w Bondarach, PFDF oraz życzliwym sponsorom wydaliśmy jeden z pierwszych w województwie podlaskim komiks! Dodatkiem do komiksu będzie płyta DVD z filmem o innych wychowanku DPS „Spokojna Przystań” Stanisławie Łaskim (znakomity rysownik epoki „Solidarności”.)
Premiera komiksu oraz wystawa prac K. Dąbrowskiego oraz S. Łaskiego odbędzie się w PFDF w Michałowie (Fabryczna 33), w piątek, 24 IV, o godz. 17.
W trakcie spotkania pokażemy także multimedialną prezentację komiksu zlustrowaną muzycznie przez Pawła i Piotra Oziabło.

więcej »

Konsul Całego PRL /2015-04-15/ Konsul Całego PRL

 

 

KONSUL CAŁEGO PRL w Michałowie

 

PFDF zaprasza na spotkanie z niezwykłą osobą: p. Haliną Matejczuk, rodem z Gródka której życiorys wystarczył i na książkę i na film.

Bohaterka swoją pracę zawodową w latach 1955- 1989 związała ze służbą na Wydziale Dyplomatyczno – Konsularnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych PRL. Na placówkach dyplomatycznych m.in. we Francji (Marsylia, Lyon, Lille), Danii, ZSRR, RFN pracowała na różnych stanowiskach, poczynając od referendarza aż po I Sekretarza Ambasady i Konsula PRL.

W trakcie spotkania pokażemy film o p. Matejczuk pt. „Konsul całego PRL-u” (obszerną sagę o minionej epoce wypełnioną bolesnymi epizodami z okresu okupacji niemieckiej i sowieckiej, obrazkami ze zbrojnego podziemia, powojennej odbudowy Gródka, pracy w MSZ w okresie PRL-u) autorstwa T. Wiśniewskiego z Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie). 

 

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa grafik autorstwa Marty Muszyńskiej (Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu), które zostały wykorzystane w filmie.

17 kwietnia, o godz. 17. piątek, PFDF Michalowo, Fabryczna 33

Wstęp bezpłatny.

 

Halina Matejczuk

 - absolwentka Uniwersyteckich Studiów Przygotowawczych w Lublinie,

- absolwentka Wydziału Dyplomatyczno – Konsularnego Szkoły Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie, specjalizacja współczesna polityka międzynarodowa,

- absolwentka Studium Podyplomowego Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki;

Praca zawodowa: lata 1955 – 1988, Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie;

Charakter pracy: 

- Konsulat Generalny PRL w Marsylii, Lille i Lyonie (Francja) na stanowiskach młodszego i starszego referendarza, rzeczoznawcy i Konsula,

- Konsulat Generalny w Kopenhadze w Danii,

- Ambasada Polska w Kolonii w RFN,

- Ambasada Polska w Moskwie, awans na stanowisko I Sekretarza,

- radca ministra MSZ przed odejściem na emeryturę;

więcej »

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka