Co nowego?

Zostań Mistrzem Fotografii 2014 bezpłatne warsztaty fotograficzne! /2014-05-09/ Zostań Mistrzem Fotografii 2014 bezpłatne warsztaty fotograficzne!

Zostań Mistrzem Fotografii 2014! Dyplom + Twoja Pierwsza książka!

Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne, których zwieńczeniem będzie zdobycie dyplomu „Mistrz Fotografii” sygnowanym podpisami prowadzących oraz pieczęciami Związku Polskich Artystów Fotografów i PFDF w Michałowie.

Spotkania będą się odbywać 2 razy w miesiącu, w środy i czwartki w godz. 15-17 w PFDF, Michałowo, Fabryczna 33. Wstęp wolny! Pierwsza sesja spotkań 28 i 29 maj. Mamy już 2 zrekrutowane grupy. Inni, chętni wzięcia udziału w warsztatach, proszeni są o kontakt
pfdf.michalowo@gmail.com

Twoja Pierwsza Książka! Spotkania zakończą się wystawą fotograficzną oraz publikacją w postaci książki, w której opublikowane zostaną najciekawsze zdjęcia uczestników warsztatów.

Zajęcia Mistrz Fotografii prowadzić będą znakomici fotografowie:

Piotr Sawicki, członek ZPAF. Uprawia fotografię socjologiczną oraz teatralną. Fotografuje niebo, zajmuje się fotografią lotniczą. W 1991 fotografował wizytę Ojca Świętego w Białymstoku i od 40 lat zapisuje w fotografii polskie prawosławie. Wydał 15 albumów, ma na swoim koncie sto wystaw fotograficznych. Propozycja P. Sawickiego „Portrety Michałowian”.

Bogusław Florian Skok, fotoreporter, dokumentalista, artysta fotografik. Wieloletni
fotoreporter Kuriera Porannego. Należy do Fotoklubu RP i ZPAF. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Propozycja B.F. Skoka: Dlaczego jedne zdjęcia się nam podobają, a inne nie. Odpowiednia perspektywa, przemyślana kompozycja, odkrycie kluczowego miejsca z którego należy wykonać dobre zdjęcie? Jak pokazać na zdjęciu spokój i ciszę, a jak ruch, dynamikę i przestrzeń? Jaka jest różnica pomiędzy światłem a cieniem. Nie zaśmiecajmy archiwum, jak zrobić mądrą selekcję zdjęć?

Agnieszka Sadowska, absolwentka szkół fotograficznych. Od wielu lat fotoreporter Gazety Wyborczej. Brała udział w wielu zbiorowych wystawach fotograficznych. Związana z Białostockim Towarzystwem Fotograficznym i Fotoklubem RP. Oferta A. Sadowskiej to próba zmierzenia się z fotografię reporterską, w której liczy się szybkość reakcji, ale także nieustanne myślenie, nieustannie ćwiczyć w sobie sztukę

więcej »

Gotuj z Dżennetą Bogdanowicz! /2014-04-06/

Gotuj z Dżennetą Bogdanowicz!

https://www.youtube.com/watch?v=w3evkjfexGk

więcej »

Popołudnie z kulturą tatarską! /2014-03-21/ Popołudnie z kulturą tatarską!

NIE PRZEGAP!!! POPOŁUDNIE Z KULTURĄ TATARSKĄ

Popołudnie z kulturą tatarską, a wszystko pod okiem Imama Janusza Aleksandrowicza i Dżenetty Bogdanowicz, znakomitej tatarskiej kuchmistrzyni, która wraz z mężem i córkami prowadzi słynną na cały kraj Tatarską Jurtę w Kruszynianach. Imam Janusz Aleksandrowicz opowie o religii islamskiej , historii osadnictwa i obyczajowości Tatarów Polskich.

Program Warsztatów kuchni tatarskiej oczywiście z degustacją:
- wspólnie przygotujemy i upieczemy prawdziwego pierekaczewnika na słodko!
- nauczymy się jak przygotować tradycyjne kołduny tatarskie oraz je ugotujemy
- wygnieciemy bułkę drożdżową, poczekamy aż podrośnie i będziemy robić małe bułeczki z serem, makiem i cynamonem - to na deser!
- Po przygotowaniu potraw przygotujemy miejsce na poczęstunek, rozłożymy nasze potrawy oraz skonsumujemyz herbatą!  
- Będzie niespodzianka.

W programie pokaz filmu (wersja reżyserka, 1 godz.) o Imamie Stefanie Mustafie Jasińskim pt. „Pan Bóg prowadzi za rączkę”. 19 lutego 2014 roku Imam Jasiński ukończył 103 lata  i rozpoczął 104 rok życia.

 

POPOŁUDNIE Z KULTURĄ TATARSKĄ. 30 Marca, niedziela, godz. 12.
Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie, ul. Fabryczna 33

więcej »

Konkurs fotograficzny "Michałowo Wczoraj a Dziś" /2014-03-07/ Konkurs fotograficzny

Ogłaszamy konkurs fotograficzny "Michałowo Wczoraj a Dziś"

więcej »

SPUTNIK nad Michałowem /2014-03-04/ SPUTNIK nad Michałowem

Zapraszamy na pokaz filmów rosyjskich 21-23 marca 2014.

więcej »

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka