Co nowego?

NIemało Opery w MIchałowie /2014-06-24/

Serdecznie proszę o rozesłanie poniższego komunikatu do swoich przyjaciół

 

Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie, oraz Opera i Filharmonia Podlaska mają zaszczyt zaprosić na niespotykane wydarzenie polegające na jednorazowej próbie przeniesienia ogromnej białostockiej Opery do niewielkiej rozmiarowo galerii 

w Michałowie.

Gościem spotkania będzie Roberto Skolmowski, dyrektor OiFP w Białymstoku, którego szczegółowo przepytamy m.in. o… to nasza słodka tajemnica, ale obiecuejmy „bez cenzury” oraz „na żywo”

Oczywiście goście będą mieli okazję porozmawiania bezpośrednio z szefem podlaskiej opery.

W programie znakomity koncert  dla solistów. Na deskach PFDF wystąpi 4 muzyków w tym aż 3 solistów i akompaniator.

Nie przegap wybrania się do ogromnej Opery w niewielkim Michałowie. Za darmo!

Piątek 27 czerwca, godz. 17.     ****   PFDF Michałowo, Fabryczna 33

 

Tomasz Wiśniewski

PFDF Michałowo

więcej »

Warsztaty fotograficzne - inne termin /2014-06-18/

Uwaga, Uwaga, Uwaga! Najbliższe warsztaty fotograficzne prowadzone przez Boguslawa Floriana Skoka odbędą się w d niach 24.06 wtorek oraz 25.06 środa. Godzina pozostaje bez zmian: start o 15. Przypominamy: zajęcia z czwartku zostały przeniesione na wtorek.

więcej »

Zostań Mistrzem Fotografii /2014-06-10/ Zostań Mistrzem Fotografii

Przypominamy, że w PFDF w Michałowie mają miejsce bezpłatne warsztaty fotograficzne, których zwieńczeniem będzie zdobycie dyplomu „Mistrz Fotografii” sygnowanym podpisami prowadzących oraz pieczęciami Związku Polskich Artystów Fotografów i PFDF w Michałowie. Odbyła się już pierwsza sesja, ale wstęp nadal jest wolny (to już ostatania taka szansa dla wagarowiczów). 

Kolejna sesja w środę i czwartek (11 - 12 czerwca). Start o godzinie 15. Spotkania w PFDF, Michałowo, Fabryczna 33. Wstęp wolny! 

 

Twoja Pierwsza Książka! Spotkania zakończą się wystawą fotograficzną oraz publikacją w postaci książki, w której opublikowane zostaną najciekawsze zdjęcia uczestników warsztatów.

 

Zajęcia Mistrz Fotografii prowadzić będą znakomici fotografowie:

 

Piotr Sawicki, członek ZPAF. Uprawia fotografię socjologiczną oraz teatralną. Fotografuje niebo, zajmuje się fotografią lotniczą. W 1991 fotografował wizytę Ojca Świętego w Białymstoku i od 40 lat zapisuje w fotografii polskie prawosławie. Wydał 15 albumów, ma na swoim koncie sto wystaw fotograficznych. Propozycja P. Sawickiego „Portrety Michałowian”.

 

Bogusław Florian Skok, fotoreporter, dokumentalista, artysta fotografik. Wieloletni

fotoreporter Kuriera Porannego. Należy do Fotoklubu RP i ZPAF. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Propozycja B.F. Skoka: Dlaczego jedne zdjęcia się nam podobają, a inne nie. Odpowiednia perspektywa, przemyślana kompozycja, odkrycie kluczowego miejsca z którego należy wykonać dobre zdjęcie? Jak pokazać na zdjęciu spokój i ciszę, a jak ruch, dynamikę i przestrzeń? Jaka jest różnica pomiędzy światłem a cieniem. Nie zaśmiecajmy archiwum, jak zrobić mądrą selekcję zdjęć?

 

Agnieszka Sadowska, absolwentka szkół fotograficznych. Od wielu lat fotoreporter Gazety Wyborczej. Brała udział w wielu zbiorowych wystawach fotograficznych. Związana z Białostockim Towarzystwem Fotograficznym i Fotoklubem RP. Oferta A. Sadowskiej to próba zmierzenia się z fotografię reporterską, w której liczy się szybkość reakcji, ale także nieustanne myślenie, nieustannie ćwiczyć w sobie sztukę

więcej »

Popołudnie z Kulturą Żydowską pod tytułem PRAWDZIWA MACA ZDROWIE PRZYWRACA /2014-05-14/ Popołudnie z Kulturą Żydowską pod tytułem PRAWDZIWA MACA ZDROWIE PRZYWRACA

PRAWDZIWA  MACA  ZDROWIE  PRZYWRACA
Start: niedziela, 18 maja, godz. 12. PFDF Michałowo, Fabryczna 33
 

 

więcej »

Leśna Kraina, pokaz filmu, PFDF, 16 maja, godz.14 /2014-05-13/

Bohaterem filmu « Leśna Kraina » jest Puszcza Białowieska, jej mieszkańcy, przyroda oraz najsłynniejsze zwierzęta: żubry. Ten unikalny obszar ma jednak wiele problemów, jednym z nich jest narastający konflikt pomiędzy ekologami i leśnikami, konflikt biznesu i ochrony przyrody. Film zrealizowała grupa IFFCAM – szkoły filmowego dokumentu z Francji, którzy prawie 2 lata zbierali fundusze na realizację swojego projektu

 

Zapraszamy na niezwykły pokaz filmu przebudowanego pod kątem polskieg widza. To ciekawe jak Puszczę Białowieską oraz jej liczne atrakcje odbierają nie Polacy, ale Francuzi. Podczas pokazu obecni będą także jej twórcy: ekipa francuska.

PFDF Michałowo, Fabryczna 33, piątek 16 maja, godz. 14. 


więcej »

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka