Co nowego?

Zapis ze spotkania z fimowcami z Białorusi /2014-08-20/

Zapis ze spotkania z fimowcami z Białorusi

https://www.youtube.com/watch?v=UANk8axxoME

więcej »

Pior Sawicki plus Lucy Walker /2014-08-19/

Kolejna tura warsztatów fotograficznych. Podczas dwudniowej sesji środa - czwartek (20 - 21. sierpnia, od godz. 14) omówimy i wybierzemy z uczestnikami , zdjęcia do ewentualnej publikacji. Ostatnia szansa aby Twoje fotografie zostały opublikowane. Mega atrakcja w postaci kultowego filmu Lucy Walker pt „Śmietnisko”. To film o tym jak inwencja twórcza artysty  tworzy obrazy przeniknione Człowiekiem. Obrazy, które pozwalają mu egzystować. Nie przegap tej okacji! 


więcej »

Psychodeliczny thriller w Michałowie /2014-08-12/ Psychodeliczny thriller w Michałowie

Tylko w Michalowie jednorazowy pokaz psychodelicznego thrillera HARD REBOOT,  reż. Andrei Kudzinenka, 68 min. Białoruś. 2014 r.

 Prawdziwa historia popularnego rosyjskiego zespołu muzycznego NOIZE MC. Zmęczeni ciągłymi koncertami członkowie zespołu przyjeżdżają do białoruskiej głuszy, aby tam w ciszy i spokoju zastanowić się nad przyszłością dalszej muzycznej współpracy. Jednocześnie robią o tym film, bez scenariusza i budżetu.

Fundacja SUNDUK (organizator Warszawskiego Festiwalu Kina Białoruskiego BULBAMOVIE oraz Pracownia Filmu Dźwięki i Fotografii w Michałowie ma przyjemność zaprosić na przedpremierowy pokaz nowego filmu, białoruskiego reżysera Andreja Kudzinienki pt. "Hard Reboot".

 Pokaz odbędzie się w PFDF w Michałowie Fabryczna 33 czwartek (14.08.2014) PFDF, Godz. 17

Andrei Kudzinienka powraca na ścieżkę niezależnej produkcji. Na białoruską "głubinkę" ściąga popularną rosyjską grupę hip hopową Noize MC, zaparza im ziołowy napar i bez scenariusza, i przy pomocy białoruskich wiedźm i aparatu Canon realizuje psychodeliczny thriller.

Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Andrejem Kudzinienko. Spotkanie poprowadzi białoruski krytyk filmowy Andrej Rasiński

Serdecznie zapraszamy Tomasz Wiśniewski, PFDF

więcej »

Helix w PFDF /2014-08-01/ Helix w PFDF

Pracownię Filmu Dźwięku i Fotografii odwiedziła grupa studentów z projektu Yiddishkayt Helix Project z Los Angeles (USA)

więcej »

Warsztaty w plenerze /2014-07-22/

Uwaga: najbliższe warsztaty fotograficzne w dniach 23 - 24 lipca (środa - czwartek) zaczynają się wyjątkowo o godz. 14 (wcześniej z uwagi na wyjście w plener). PFDF Michałowo, Fabryczna 33

Wiadomosc dla uczestnikow: 

-prosze przyniesc sprzet fotograficzny-pojdziemy w plener. 

-prosze osoby , te ktore nie mialy ze soba ostatnio- o przyniesienie kilku swoich zdjec do wspolnego omawiania. 

Program spotkania:

- wyjscie w plener na zdjecia. 

-powrot - i omowienie wybranych zdjec- (ew. wybor do publikacji konczacej wakacyjne zajecia). 

-jesli bedzie dosc czasu , prezentacja tematu " Kontrowersje w fotografii na wybranych przykladach". 

więcej »

PFDF Michałowo Niezbudka Biezabudka Kamczatka